piątek, 4 lipca 2014

"Kim jestem? - Bajkowe transformacje!" Pierwsze dni warsztatu Lata w teatrze

                                        


Lato w teatrze     Stowarzyszenie "Węgajty"        MKiDN        Instytut Teatralny                  e-teatr.pl


Hej, hej
Mamy za sobą już 4 dni warsztatów! Minęły bardzo szybko….
To dla nas wszystkich były bardzo radosne, ale i bardzo pracowite dni. Czas, w którym poznawaliśmy siebie nawzajem, zastanawialiśmy się kim jesteśmy i kim moglibyśmy być. Zapoznawaliśmy się z różnymi technikami pracy teatralnej oraz z dziedzinami związanymi z pracą nad pokazem.
Pierwszy dzień, poniedziałek zaczęliśmy od zabaw integracyjnych, które pomogły nam rozluźnić atmosferę, bo przecież emocji było sporo….  Pierwszy raz pracowaliśmy w takiej grupie, nie wszyscy się przecież dobrze znaliśmy. Po szalonych zabawach, lody zostały przełamane. Od razu poczuliśmy, że grupa ma niewiarygodny potencjał! Aby nasza praca przebiegała w dobrej, partnerskiej atmosferze, postanowiliśmy spisać kontrakt. Określiliśmy własne zasady, które towarzyszyć nam będą do końca projektu.
Dzień drugi i trzeci to czas, w którym mogliśmy poznać specyfikę czterech różnych warsztatów: cyrkowego, lalkarskiego, rytmicznym i teatru cieni. Wszyscy mieli okazję popracować na każdym z nich i już zacząć się zastanawiać, na którym czuje się najlepiej.
I nadszedł dzień czwarty – czas wyboru grup warsztatowych, których praca najbardziej do nas trafiła, zaciekawiła, którą chcemy kontynuować i rozwijać do końca naszego wakacyjnego spotkania. Okazało się, że nasza grupa jest bardzo dojrzała i bez większych problemów, po rozmowie w kręgu, udało się stworzyć wspaniałe grupy warsztatowe!!!
No to ruszmy do pracy!
W sobotę 12 lipca zapraszamy na nasz spektakl. Pokażemy rodzinom, bliskim  i znajomym efekt naszej dwutygodniowej pracy. Czasu mamy coraz mniej, ale entuzjazmu, ciekawych pomysłów i teatralnych umiejętności z każdym dniem przybywa.

(fot.: Maciej Janicki)0 komentarze:

Prześlij komentarz

teatrwegajty.art.pl. Obsługiwane przez usługę Blogger.